XI hospiitskonverents

20 september 2023

5. oktoobril kell 10 - 16.30 Vaba Lava keskuses toimub Narva Haigla XI hospiitskonverents.

Konverentsi käigus Narva Haigla õendusabiosakonna spetsialistid jagavad oma teadmisi sellest, milliste probleemidega puutuvad raske haigusega patsiendid, sealhulgas onkopatsiendid, kuidas saab nende valu leevendada ja elukvaliteeti tõsta, milliseid teenuseid ja abi võivad patsiendid ja nende lähedased saada.

Konverents toimub eesti keeles sünkroontõlkega vene keelde. Sisepääs konverentsile vaba, vajalik eelregistreerimine.

Registreerimine lingil https://forms.gle/ExdZ67NS5Gm4c9xn7 või telefonil 35 71 800.

Kava

I sessioon                  Me oskame, tahame ja oleme valmis abistada.

09.30 – 10.00             Registreerimine

10.00 – 10.15             Muusikaline tervitus

Narva muusikakooli õpilased

10.15 – 10.25             Konverentsi avamine

Dr Ago Kõrgvee, dr Olev Silland, ülemõde Natalja Metelitsa

10.25 – 10.50             Hospiitsi patsient – totaalne valu.

Jelena Vakujeva, Oksana Makarova, Natalja Barmakova, õendusabiosakond

10.50 – 11.10             Hapnikuteraapia vähipatsienditele kodutingimustes.

Jekaterina Dorogan, eriõde/koduõde

11.10 – 11.30             Sotsiaalsed probleemid, mis tekivad raske haigusega patsiendil.

Kuhu pöörduda abi saamiseks.

Jevgenia Vanhonen, sotsiaaltöötaja

11.30 – 11.45               Muusikateraapia hospiitsis ja õendusabiosakonnas. Praktika tulemused.

Svetlana Jefimova, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng

11.45 – 12.00            Armastuse hind on kaotus (osakonna lahkumisruumist) RU

Larisa Volkova, hospiitsiõde

12.00- 12.15             Hingehoidja ja psühholoogilise abi kabineti avamine Narvas.

Eesmärgid ja võimalused. RU

Preestermunk Kornili (Morozov)

12.15 – 12.30          Narva Haigla 2022.-2023. aasta hospiitsabi ülevaade.

Järgmised eesmärgid - pilk tulevikku.

Galina Kuznetsova, õendusabiosakonna vanemõde

12.30 – 13.15          Lõuna

II sessioon             Meie patsiendid on väga erinevad, kuid nemad kõik vajavad meie abi.

13.15 – 14.00         Patsient stoomiga – võimalused aktiivsuse säilitamiseks.

Dr Kaiu Suija, onkoloog

14.00– 14.45          Kuidas tegevusteraapia saab tõsta elukvaliteeti elulõpuks.

Hanna-Stiina Heinmets, tegevusterapeut, õppejõud,

Dementsuse kompetentsikeskuse nõustaja

14.45 – 15.30         Ravitoit. Toitumisravi meeskond.

Anita Kändra tootespetsialist-nõustaja, kliiniline toitmine

15.30 - 16.15         Põhja Eesti Regionaalhaigla palliatiivravikeskus: töö korraldusest

koduõenduseni.

Karin Härm, palliatiivraviõde, Nadežda Petrova, koduõde, PERH