×
Otsing

Vastsündinud laps Naistekliinikus

Vastsündinud laps Naistekliinikus

Väikelaps tuleb ilmale sünnitussaalis või operatsioonitoas. Emale või peresünnituse puhul vanematele teatakse lapse sünniaeg, sugu, kaal, pikkus. Infot ema ja lapse seisundi kohta võidakse anda üksnes ema nõusolekul. Laps saab sünnitussaalis oma isikukoodi, käevõru ema nime, sünniaja, soo, kaalu ja pikkusega. Soovi korral võib last pildistada või filmida videokaameraga sünnitust juhtiva arsti loal ja patsiendi nõusolekul. Täidetakse vastsündinud lapse arengulugu ja tehakse lapse ülevaatus plaanilises või erakorralises korras, olenevalt lapse seisundist. 2 tunni pärast viiakse laps koos emaga palatisse, kus ema saab ööpäevaringselt konsultatsiooni ja nõuandeid väikelapse hooldamiseks. Kui lapsel on probleeme kohanemisega, kui ta on jälgimisel või vajab ravi, siis infot teostatava uuringu ja ravi kohta annab lastearst.

Kõigile terve vastsündinuga emadele anname teavet hepatiidi ja tuberkuloosi vastase profülaktilise vaktsineerimise tegemise vajaduse kohta. Vaktsineerimist teeme protseduurikabinetis ema nõusolekul ja võimaluse korral tema juuresolekul. Ema saab teavet võimalike tüsistuste ja vaktsineerimisjärgse perioodi kohta kohta BCG-vaktsineerimise järel.

Vastsündinud laps Naistekliinikus

Eestis tehakse kõigile vastsündinutele pärilike haiguste – fenüülketonuuria ja mukovistsidoosi uuring, nende varajane väljaselgitamine võimaldab vältida lapse peaaju arengu häireid ja edaspidist vaimset mahajäämust.
Naistekliinikus vastsündinuga viibimise ajal võib saada kvalifitseeritud abi beebi hoolduses. Kui ema veri on reesus-negatiivne, siis hemolüütilise haiguse arengu riski alandamiseks järgmise lapse korral süstitakse emale immunoglobuliini.

Ema infektsioonhaiguse ja loote kõrge riski korral infektsiooni saada, võidakse last täiendavalt uurida, kuna infektsioon võib kliiniliselt mitte avalduda kõige esimestel päevadel peale sündi.

Kõik osakonnas võetavad meetmed: lapse ülevaatus, ettekirjutused ja vaktsineerimised kooskõlastatakse tingimata lapse emaga.

Lubatakse tuua lapsele riideid (sokid, pampersid, mütsid, kostüümid) ja ühekordse kasutusega lapsehoolduse vahendeid.

Väljakirjutamise päeval saab ema teavet väikelapse seisundi kohta ja järgmised dokumendid:

  • Sünnitõendi lapse registeerimiseks perekonnaseisuosakonnas.
  • Epikriisi / väljavõtte vastsündinu tervislikust seisundist perearstile.
  • Immuniseerimispassi.

Emale antakse soovitused beebi hooldamiseks ja toitmiseks, jälgimiseks perearsti juures.

Lapse väljakirjutamine. Väljakirjutamise päeval antakse lapse dokumendid ema kätte, tehakse lapse plaaniline läbivaatus, ema saab hoolduse ja spetsialisti poolse jälgimise soovitused.Väljakirjutamine toimub kell 12.00-14.00, sanitar aitab sünnitanul saada oma riidehoidu antud esemed. Väikelast aitab sugulastega kohtumiseks kenasti riietada lasteõde.

Saada meile oma teade

Tekkis probleem andmete edastamisega. Vead on esile tõstetud allpool.
Saada