×
Otsing

Nakkushaiguste osakond

Nakkushaiguste osakond (Haigla 5)

SA NARVA HAIGLA nakkushaiguste osakond asub aadressil: Narva, Haigla 5.
Osakond osutab statsionaarset ja ambulatoorset abi nakkushaigetele Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe linnast. Osakonnas on 20 voodikohta nakkushaigete raviks.

Nakkushaigete voodid:

  • Nakkushaigete uuring:kliinilised, biokeemilised, seroloogilised, bakterioloogilised, viroloogilised ja immunoloogilised analüüsid (sealhulgas HIV/AIDSi uuring),
  • Röntgenoloogiline uuring,
  • Muud instrumentaalsed uuringud (UH, fibrogastroskoopia jm).

Kasutatakse nakkushaiguste ravimise tänapäevaseid meetodeid ja AIDSi spetsiifilist ravi, samuti jälgitakse HIV-nakkusega rasedaid ja määratakse neile profülaktilist ravi. Ambulatoorset vastuvõttu teostab infektsiooniarst Liilia Novikova. Haigete külastamist boksides ja palatites ei ole (välja arvatud rasked haiged raviarsti loal). Lubatud on kohtumised haigla vestibüülis.
Osakonna statistika andmeil (nakkushaigete voodid) läbib igal aastal ravi umbes 1100 nakkushaiget (ägedad viiruslikud respiratoorsed nakkushaigused, soolenakkused, viirushepatiidid, puuk- ja viirusentsefaliidid, borrelioos, meningiidid, HIV/AIDS ning haigused, mis kaasnevad HIV-nakkusega ja muud haigused).

Vajaduse korral suunatakae patsiendid nõustamisele ja ravile Tallinna ja Tartu kliinikutesse.

 

Osakonnas töötab HIV-nakkuse ANONÜÜMSE TESTIMISE KABINET.

Õde: Tatjana Vahramejeva

 E. 10:00-14:00   

 Т. 10:00-14:00                                   t. 35 603 04  e-mail: tatjana.vahrameeva@narvahaigla.ee

 K. 14:00-18:00                                   Haigla 1, 2.k.  kabinet № 224

 N. 10:00-14:00 

R. 12:00-16:00 


Uuring tehakse anonüümselt ja tasuta. Siin viiakse läbi ka nõustamist HIV-nakkuse küsimustes.

Osakonna tegevuse põhisuunaks on tuberkuloosihaigete hingamisorganite ja kopsuvälise paiknemisega organite (selgroog, neerud, nahk, lümfinäärmed, naiste suguorganid jm) väljaselgitamine ja ravimine ning diferentseeritud diagnostikat vajavate tuberkuloosikahtlusega kopsuhaiguste ravi.

Osakonnas viiakse läbi rinnakorvi organite röntgenograafiat, kopsude tomograafiat, luude ja liigeste röntgenograafiat, labotaroorseid uuringuid (vere, uriini, röga kliiniline analüüs, pleuravedeliku uuring), välise hingamise funktsiooni uurimist, pleuraõõne punktsiooni diagnostikaks ja raviks, inhalatsioonravi moodsate inhalaatorite kasutamisega, ordinaator teeb SA Narva Haigla endoskoopiakabineti baasil fiiberoptilist bronhoskoopiat, medikamentoosset ravi tuberkuloosivastaste preparaatidega. Toimub perearstide ja teiste spetsialistide suunatud patsientide ambulatoorne vastuvõtt, mõnel juhul võivad patsiendid tulla vastuvõtule arsti saatekirjata, kui neil on tuberkuloosikahtlased haigestumise sümptomid: kestev köha, keha subfebriilne temperatuur, nõrkus, liigne higistamine, aga ka isikud, kes on kontaktis tuberkuloosihaigetega.

Tuberkuloosihaigete ambulatoorne ravi toimub kontrollitava kemoteraapia kabinetis, kus koos tuberkuloosivastaste ravimite andmisega antakse välja ka toiduainete pakk maksumusega kuni 1.92 EUR.

Töötajad

Liilia Novikova
Nakkushaiguste arst
Andrei Lossev
Arst-pulmonoloog

Saada meile oma teade

Tekkis probleem andmete edastamisega. Vead on esile tõstetud allpool.
Saada