Ajalooline Narva oli rindelähedane ja piirilinn, kuhu toodi sisse mitte ainult kaupu vaid ka nakkusi ja mitmesuguseid haigusi, sagedased sisesõjad põhjustasid elanikkonnale arstiabi osutamise vajaduse, nimelt: hospitalide ja haiglate rajamise. Narva sajanditepikkuses ajaloos on selgelt jälgitavad märkimisväärsed perioodid, mida tähistas tööstuse, sotsiaalvaldkonna ja edasi tervishoiu areng. Narva haigla praegune hoone ehitati 1913. aastal Romanovite dünastia 300. aastapäeva tähistamiseks ja see on arhitektuurimälestis. Haiglas austatakse hoone ajaloolist tähtsust, säilitatakse tema esialgset missiooni, kuid sisu vastab meditsiiniasutustele esitatavatele tänapäevastele nõuetele. Sisehaiguste osakond paikneb selle hoone kahel korrusel.
Osakonnas on 24 palatit, neist:
- 5 ühekohalist palatit
- 5 kahekohalist palatit
- 9 kolmekohalist palatit
- 5 neljakohalist palatit
Voodifond koosneb 60 voodikohast:
- Intensiivravi
- Neuroloogiline abi
- Kardioloogiline abi
- Muud siseorganite haigused
Osakonnas ravitakse ja tehakse uuringuid patsientidele, kellel on:
- kopsuhaigused (pneumoonia, kroonilised obstruktiivsed kopsuhaigused, bronhiaalastma);
- seedeelundite haigused;
- kuseelundkonna haigused;
- liigeste haigused;
- verehaigused;
- kollagenoos.
Patsientide uuringuteks kasutatakse laialdaselt haigla diagnostikateenistuste baasi.
Endoskoopiakabineti võimalused:
- Gastroskoopia
- Kolonoskoopia
- Bronhoskoopia
- Verejooksude endoskoopiline peatamine
- Kasvajate endoskoopiline eemaldamine
- Seedeelundi organite ahendite laiendamine
- Endoskoopiline retrograadne kolangio-pankreatograafia koos papillo-toomiaga, kivide eemaldamisega
- Võõrkehade eemaldamine.
Ultrahelidiagnostika kabinet:
- Väheinvasiivne sekkumine kõhuõõne organitel, kõhukelmetaguses ruumis;
- Alajäsemete, kaela suurte veresoonte angiograafia, dopplerograafia
- Kopsude ja pleuraõõnte ultraheliuuring vedeliku mahu määramiseks, punkteerimiseks
Röntgendiagnostika kabinet
Osakonna arstid täiendavad pidevalt oma teadmisi, läbides igal aastal täiendamist Tartu Ülikooli baasil, võtavad osa Rahvusvahelistest kongressidest välismaal.
Jelena Losseva | Sisearst | 35 718 27 |
Valerija Fedorova | Sisearst | 35 718 27 |
Anatoli Zelenjuk | Sisearst | 35 000 03 |
Tetiana Slavkina | Sisearst | 35 000 03 |
Ehhokardiograafia kabinet
Südame ja veresoonte ultrahelidiagnostika kabinet – diagnostika kabinet. Südame ja veresoonte diagnostika tehakse aparaadiga Vivit 7 , mis võimaldab diagnoosida lastel kaasasündinud südamerikkeid, täiskasvanutel omandatud südamerikkeid, südame kasvajaid, südame isheemiatõve tüsistusi (aneurüsmid, trombid), septiline endokardiit, perikardiit, kopsuarteri tromboemboolia, kardiomüopaatia ning muud südame ja veresoonte haigused.
Ultraheliuuringute metoodika võimaldab hinnata südame süstoolset ja diastoolset funktsiooni, hinnata südameõõnte suurust, südame vasaku ja parema vatsakese seinte paksust.
Kasutades dopplerkaardistamise ja värvilise dopplerkaardistamise režiimi, saab hinnata südame klappide verevoolu.
Kabinet töötab iga päev, välja arvatud puhkepäevad, alates 08:00 kuni 16:00. Tel 35 616 32.
Intensiivravi voodid
Sisehaiguste osakonna koosseisus tegutsevad intensiivravi voodid. Intensiivravi kuuri saavad läbida 4 raskes või eluohtlikus seisundis patsienti.
Hospitaliseerimine intensiivravi vooditele toimub reeglina kiirabi suunamisel või haigla teistest osakondadest ületoomisega.
Peamised näidustused intensiivravi vooditel ravimiseks: äge müokardi infarkt, raske hingamise ja südame puudulikkus, rasked südame rütmihäired, mitme organi puudulikkus sisehaiguste tõttu, suhkruhaiguse rasked tüsistused.
Intensiivravi voodid on I etapi intensiivravi litsentseeritud liik, selleks on palat varustatud kõigi vajalike aparaatide ja ravimitega patsientide elutegevuse toetamiseks.
Funktsionaalse diagnostika kabinet
Funktsionaalse diagnostika kabinet – diagnostika kabinet. Kabinetis tehakse järgmisi uuringuid: hinnatakse välise hingamise funktsiooni spirograafia ja bronhodilatatsiooni testiga, mis võimaldab anda hinnangu hingamissüsteemi seisundile, võimaldab välja selgitada kopsupatoloogia varjatud vorme.
Ravitulemuste hindamiseks kasutatakse ravimi proove: provokatiivsed (kurantiilne, dobutamiini, adrenaliini jt).
Kabinet töötab iga päev, välja arvatud puhkepäevad, alates 08:00 kuni 16:00. Tel 35 60615
Uuringuteks kasutatakse aparaati Medikro 9424. Südame ja veresoonkonna süsteemi uuringutel rakendatakse: füüsilise koormuse test tredmill, kasutatakse koronaarse puudulikkuse varjatud ilmingute diagnostikaks (SI), SI ja selle erivormide diagnostikaks, füüsilise koormuse individuaalse taluvuse määramiseks SI diagnoosiga haigetel, võimaldab hinnata ravi- ja rehabilitatsioonimeetmete efektiivsust, annab võimaluse südame ja veresoonkonna haigustega haigete töövõime ekspertiisi läbiviimiseks ja prognoosi hindamiseks. Uuringut tehakse aparaadil Marquette. Arteriaalse hüpertoonia, südame rütmihäirete, müokardi valutu isheemia väljaselgitamist, koronaarse puudulikkuse diferentseerimist saab teha ööpäevase holtermonitooringuga. Ühtegi südame ja veresoonte süsteemi uuringut ei tehta elektrikardiograafilise (EKG) kontrollita.
Hemodialüüsi palat
Hemodialüüsi kabinet alustas tööd 2007. aasta detsembris, on varustatud nelja moodsa kunstliku neeru aparaadiga, mis võimaldavad ravida terminaalses staadiumis kroonilise neerupuudulikkusega patsiente.
Kabinet teeb tihedat koostööd Põhja-Eesti Regionaalhaigla nefroloogia ja dialüüsi osakonnaga.
Lisaks plaanilistele protseduuridele tehakse kabinetis ägeda neerupuudulikkusega patsientidele intensiivravi seansse seoses mürgitustega, infektsioonidega jne.