Südamepäev Narva Haiglas

19 september 2023

Südamepäeva eel kutsub Narva Haigla 27. septembril kell 12-14 kõiki huvilisi seda päeva koos meiega tähistada. Üritus toimub Narva Haigla polikliiniku konverentsisaalis (Vestervalli 15).

Selle päeva eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust südame ja veresoonkonnahaiguste osas.

Südame- ja veresoonkonnahaiguste alla kuuluvad kõrgvererõhutõbi, südameisheemiatõbi, südame rütmihäired, südamepuudulikkus, infarkt, insult, südamalihase haigused, südamerikke, müokardiit, perikardiit, endokardiit, muud südamehaigused.

Eestis on südame- ja veresoonhaigused surmapõhjusena esikohal, moodustades 46% meeste ja 64% naiste suremusest. Sama oluline on südamehaigustest tungitud invaliidsus, mis moodustab ligikaudu 29% kõigist puuetega inimestest.

Südamepäeva fookuses on südame- ja veresoonkonnahaiguste ennetamine ja ravi, millest räägib südamekabineti õde Olga Zernova.

Ürituse käigus on võimalik mõõta vererõhku, pulssi, saturatsiooni ja veresuhkru taset.

Ürituse osalejaid ootavad ka tervislikud snäkid. Üritus on tasuta, registreerimist pole vaja.