Narva Haigla, Tartu Kiirabi ja Narva Punase Risti ühisaktsioon “Sinu käed päästavad elu“

16 oktoober 2016
Narva Haigla, Tartu Kiirabi ja Narva Punase Risti ühisaktsioon  “Sinu käed päästavad elu“

Statistika näitab, et igal aastal sureb Eestis ootamatult südamehaigusesse tunnistajate juuresolekul umbes 700 inimest (südametegevuse äkiline seiskumine).

Seejuures tõstab niisuguses olukorras elustamisvõtete kasutamine enne kiirabi saabumist tunduvalt inimese ellujäämise tõenäosust. Seetõttu pööratakse kogu maailmas tähelepanu vajadusele õpetada elanikkonnale põhilisi elustamisvõtteid.

Alates 2012. aastast tähistatakse Euroopas 16. oktoobril elanikkonnale südame äkilise seiskumise  korral rakendatavate elustamisvõtete õpetamise päeva (http://restartaheart.eu/).

Eestis toimusid selle päeva üritused esmakordselt 2013. aastal Tartu Kiirabi initsiatiivil. 4 aasta kestel on ürituste geograafia Eestis oluliselt laienenud.
Tänavu lülitus sellesse programmi esmakordselt ka Narva. Initsiaatoriks sai Narva Haigla kiirabi juht Jevgeni Gužovski. Tulemusena õpetasid 18 vabatahtlikku Narva Haiglast, Tartu Kiirabist, Narva Punasest Ristist linnas kolmes kohas – Fama keskuses, Astri Keskuse ja hoone Haigla 1 (SA Narva Haigla) fuajees mannekeenide peal elanikele lihtsaid, kuid tihti väga efektiivseid elustamisvõtteid.  Koolituse läbisid 400 inimest!

Narva Haigla administratsioon tänab oma töötajaid-vabatahtlikke ning meie partnerite töötajaid Tartu Kiirabist ja Narva Punasest Ristist sellise ürituse korraldamise eest, mis loodetavasti ei jää viimaseks.

Акция «Твои руки спасают жизнь»