×
Otsing

Haigekassa: Sellest nädalast saab COVID-19 vastu vaktsineerida ka Jansseni vaktsiiniga

20 september 2021

Sel nädalal saabus Eestisse taas üle pooleteise kuu 2400 doosi Jansseni vaktsiini, mis on jaotatud kõikidesse maakondadesse. Uuel nädalal saabub sellele lisaks veel 14 800 Jansseni doosi. NB! Narva Haigla vaktsineerimispunktides on Janssen kättesaadav alates 23. septembrist.

Vaktsineerijatelt on küsinud Jansseni vaktsiini eelkõige need inimesed, kel on soov saada viirusevastane kaitse ühe süstiga. 

Raviasutused pakuvad Jansseni vaktsiini nii etteregistreerimata kui ka eelregistreerimisega. Kõikidel inimestel palutakse enne vaktsineerija juurde kohale minemist vaktsineeri.ee lehelt vaadata, kas raviasutus ootab koos isikut tõendava dokumendiga kohale tulemist või aja eelnevat kirjapanemist.

Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul on inimeste huvi Jansseni vaktsiini vastu suur. „Vaktsineerimine ühedoosilise vaktsiiniga algas juba eile ning nõudlus on üsna suur. Järgmise nädala lisadoosid aitavad raviasutustel ka suuremal hulgale soovijatest vastu tulla,“ sõnas Parv.

Lisaks sel nädalal saabunud 2400 doosile on Eestil käimas läbirääkimised teiste Euroopa Liidu riikidega täiendavate Jansseni vaktsiinidooside saamiseks. Järgmisel nädalal saabub Eestisse veel 14 800 Jansseni doosi, millest suuremale osale on raviasutused juba tänaseks tellimused teinud. Vaktsineerimine Jansseni vaktsiiniga jätkub seega ka lähinädalatel, infot kohtade ja aegade kohta palub haigekassa jälgida vaktsineeri.ee lehelt või helistades infotelefonile 1247. Kui inimene vajab vaktsineerimise nõustamist meditsiinilistes küsimustes, siis soovitame pidada nõu oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonil 1220.

Jansseni vaktsiinitarnetega on väljakutseid alates augustist, mil tootjal tekkisid nii tootmis- kui tarneprobleemid. Haigekassa on vaktsineerijatega otsesuhtluses ning Jansseni vaktsiini on küsinud kõik haiglad ja vaktsineerimise erapartnerid, samuti mõned perearstikeskused ja ka koduõendusteenuse osutajad. Põhjuseks on ennekõike inimeste ootus, sest tegemist ühedoosilise vaktsiiniga. Koduõenduse puhul lisandub argumendina ka lihtsam logistika, sest koduõendusteenuse osutajad käivad kodus vaktsineerimas. Samuti küsivad inimesed Jansseni vaktsiini erinevatelt infotelefonidelt.

 

Allikas: Eesti Haigekassa


Saada meile oma teade

Tekkis probleem andmete edastamisega. Vead on esile tõstetud allpool.
Saada