AEDi kasutamise koolitus

9 oktoober 2023

16. oktoobril toimub üleeuroopaline üritus "Sinu käed päästavad elu" või "Taaskäivita süda". Selle ürituse eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust elustamise vajalikkusest. Sel päeval soovivad Narva haigla meedikud koostöös SA Narva Linnaarendusega taas kord juhtida narvalaste tähelepanu sellele, et iga inimene saab õppida esmaabi osutamist ja tegema elustamist.

Eestis sureb igal aastal umbes 700 inimest äkksurma või südame seiskumise tõttu kellegi juuresolekul. Kuigi inimesed, sealhulgas narvalased, on muutunud julgemaks esmaabi osutamisel, tuleb neid oskusi siiski täiustada.

SA Narva Linnaarenduse toel on enamikes kõrge külastatavusega avalikes kohtades - sotsiaalasutustes, spordikoolides, kultuurikeskustes - paigaldatud automaatsed defibrillaatorid (AED).

16.oktoobril õpetavad Narva haigla meedikud terve päeva jooksul kõiki soovijaid nendes kohtades, kus on paigaldatud defibrillaatorid, kuidas neid kasutada südame seiskumise korral. Esmaabi osutamise oskus on väga oluline oskus. Hädaolukorras võib see päästa elu, eriti kui läheduses on defibrillaator, mida oskab kasutada iga lugeda oskav inimene.

Joaoru rannahoone 15.00-16.00
Paemurru Spordikool 17.00-18.00