Gripi vastu vaktsineerimine 2024/2025

Narva Haigla alustab hooajalise gripi vastu vaktsineerimist neile, kes ei kuulu riskirühma.

Vaktsiini Vaxigriptetra (hooaja 24/25) maksumus on 15 EUR.

Vaktsineerimiskabinet nr.224 asub aadressil Haigla 1, 2. korrus.

Vaktsineerimine toimub eelregistreerimiseta.

Kabinet on avatud kolmapäeviti kell 8.00-12.00, neljapäeval ja reedel kell 8.00-16.00.

Telefon: +372 54 502 474.

Tähtis! Teatame eraldi riskirühmadele tasuta gripivaktsineerimise alustamisest.

Riskirühma kuuluvad:

• 6 kuu kuni 7-aastased lapsed (k.a)
  • vanemad kui 7-aastased lapsed, kes kuuluvad terviseseisundi tõttu gripi riskirühma (lapsed ja noorukid, kellel on südame ja veresoonkonna haigused, onkoloogilised haigused, immuunpuudulikkus, diabeet või obstruktiivne kopsuhaigus)
  • lapseootel naised
  • 60-aastased ja vanemad inimesed
  • üld- ja erihoolekande teenusel ning kogukonnas elamise teenusel olevad inimesed

Tähelepanu! Oluline!

Ninavaktsiin Fluenz on näidustatud 2-18-aastastele lastele ja noorukitele ning erinevalt süstesuspensioonidest kaitseb kahe A-gripi ja ühe B-gripi tüve eest.

Fluenz ninaspreiga saab vaktsineerida Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Confido Meditsiinikeskuse vaktsineerimiskabinettides, vaktsineerimine on tasuline.

Rohkem infot: https://www.ravimiamet.ee/uudised/gripivaktsiinide-kattesaadavus-20242025-hooajal

Gripi vastu vaktsineerimine aitab vältida tõsiseid tüsistusi ja kaitsta nii ennast kui ka lähedasi viiruse leviku eest. Vaktsineeri juba täna, et olla valmis gripihooajaks ja hoida tervist!