Rahvusvaheline emakakaelavähi ennetamise nädal 22.01-28.01.2024

23 jaanuar 13:59

Head naised, hoolige oma tervisest ja kontrollige end regulaarselt!

Sel nädalal tähistatakse rahvusvahelist emakakaelavähi ennetamise nädalat, mille eesmärk on juhtida naiste, meditsiinitöötajate ja ühiskonna tähelepanu emakakaelavähi ennetamisele ja varase avastamisele.

Narva haigla Naistekliinik tuletab meelde, et emakakaelavähi sõeluuring tehakse emakakaela patoloogia avastamiseks, mis võimaldab vähieelsete muutuste varase avastamise ja ravi.

Emakakaelavähi peamiseks tekitajaks on inimese papilloomiviiruse HPV (Human Papilloma Virus) mõningad kõrge riskiga  viirusetüved.

Inimese papilloomiviirus (HPV) on inimeselt tõsine viirus. Eestis on emakakaelavähki haigestumus ja suremus üks kõrgemaid Euroopas. Igal aastal diagnoositakse Eestis emakakaelavähk keskmiselt 160 naisel ja sellesse sureb ca 60 naist aastas.

Papilloomiviirusega nakatudes võivad aja jooksul tekkida rakkudes muutused, millest võivad edasi areneda vähieelsed seisundid ning emakakaelavähk.

Sõeluuringus osalemine aitab vähieelsed seisundid avastada varakult, mil need on ravitavad.

Emakakaelavähk on tõsine haigus, mida saab ennetada!

Eelmisel aastal tehti Narva haiglas 948 sõeluuringut.

Meie naistekliinikus viivad sõeluuringuid läbi ämmaemandad Galina Kolubai ja Svetlana Djadeva.

2024.aastal kutsume tasuta emakakaelavähi sõuluuuringule naisi sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989, 1994.

Vastuvõtule registreerumiseks helistage E-R: 7:30 - 18:00, +372 35 61 144 või broneerige aeg digiregistratuuri kaudu https://digiregistratuur.ee/login